Συμμετοχή σε διαγωνισμό Διασωστικής Εκπαίδευσης
Δημοσιότητα
![](https://iekmesol.gr/wp-content/uploads/2023/03/rescue_argos_01-1024x439.png)
Ομάδα καταρτιζομένων του ΔΙΕΚ Μεσολογγίου, από το Δ’ εξάμηνο της ειδικότητας Διασώστης-Πλήρωμα Ασθενοφόρου, θα συμμετάσχει στο διαγωνισμό Διασωστικής Εκπαίδευσης που διοργανώνει το Δ.ΙΕΚ Άργους.
Ο διαγωνισμός θα διεξαχθεί την Πέμπτη, 9 Μαρτίου 2023 στις εγκαταστάσεις του Δ.ΙΕΚ Άργους.
Ο διαγωνισμός τελεί υπό την επιστημονική επιμέλεια του μεταπτυχιακού προγράμματος “Παγκόσμια Υγεία – Ιατρική των Καταστροφών”, το οποίο διοργανώνει η Ιατρική Σχολή του Εθνικού και Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.
Υπεύθυνος εκπαιδευτής της ομάδας είναι ο Γιώργος Κηπουργός, MSc Νοσηλευτής και η Σοφία Ψαρούλη, MSc Νοσηλεύτρια, εκπαιδευτές της ειδικότητας στο ΔΙΕΚ Μεσολογγίου.
![](https://iekmesol.gr/wp-content/uploads/2023/03/rescue_argos_02-1024x378.png)
Share