Ομαδικά εργαστήρια Πληροφόρησης και Συμβουλευτικής
Η Σ.Α.Ε.Κ. Μεσολογγίου συνεχίζοντας την εξαιρετική συνεργασία με το Ινστιτούτο Εργασίας ΓΣΕΕ (ΙΝΕ/ΓΣΕΕ) – παράρτημα Πάτρας προσφέρει εφόδια στους σπουδαστές (ανέργους & εργαζόμενους) της Σ.Α.Ε.Κ. Μεσολογγίου, με στόχο την πληρέστερη υποστήριξή τους για την ένταξη ή την επανένταξη στην αγορά εργασίας.
![](https://www.saekmesol.gr/wp-content/uploads/2024/03/Mesologi-March-April-2024-Omadika-Ergastiria-724x1024.png)
Τα ομαδικά εργαστήρια που θα πραγματοποιηθούν, αφορούν τη γενική θεματική ενότητα “Τεχνικές Πλοήγησης στην αγορά εργασίας“, ενώ τα αντικείμενα που θα υλοποιηθούν τις αντίστοιχες ημερομηνίες, είναι:
- Βιογραφικό σημείωμα – συνοδευτική επιστολή
Τρίτη 19 Μαρτίου 2024, 15:15 – 18:15 - Τρόποι αναζήτησης εργασίας
Παρασκευή 22 Μαρτίου 2024, 15:15 – 18:15 - Συνέντευξη επιλογής
Τρίτη 2 Απριλίου 2024, 15:15 – 18:15
Όλα τα ομαδικά εργαστήρια Συμβουλευτικής, παρέχονται δωρεάν, και διοργανώνονται δια ζώσης στο χώρο της Σ.Α.Ε.Κ. Μεσολογγίου. Απευθύνονται στους καταρτιζόμενους της Σ.Α.Ε.Κ., στο πλαίσιο λειτουργίας του Δικτύου Υπηρεσιών Πληροφόρησης & Συμβουλευτικής Εργαζομένων & Ανέργων του ΙΝΕ/ΓΣΕΕ.
Για πληροφορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε με την Υποδιευθύντρια της ΣΑΕΚ, τηλεφωνικά στο 26310-50100 καθημερινά από 15:00 έως 20:00 ή μέσω ηλεκτρονικού ταχυδρομείου gram-saekmesol@sch.gr